Met een actief platform van betrokken partijen maakt Fit for Work zich sterk voor een nationale aanpak gericht op werkbehoud bij een chronische aandoening. Met alle betrokkenen willen we de barrières slechten die werken met een chronische aandoening in de weg staan. Met praktische ondersteuning voor werknemers en werkgevers, aandacht voor arbeidsparticipatie vanuit de zorg en ondersteunend overheidsbeleid. Zo kunnen meer mensen met een chronische aandoening aan het werk blijven. …
Bekijk hieronder wie zich hard maakt voor Fit for Work en vanuit welke motivatie. Mocht u een vraag hebben, u kunt de platformleden rechtstreeks benaderen via de vermelde contactgegevens.
Directeur B.V. Beatrixoord
Fit for Work Coördinator-Noord
Een beperking naar aanleiding van een ongeval of ziekte heeft naast een persoonlijke impact, vaak ook economische consequenties voor zowel de patiënt als voor de werkgever. B.V. Beatrixoord vormt de brug tussen de gezondheidszorg en het echte leven. We bundelen de kracht van het UMCG met de handelingssnelheid van een BV. Daarbij geloven we in het vergroten van mogelijkheden, zodat alle mensen optimaal en duurzaam kunnen meedoen: thuis, onderweg en op het werk. Samen met Fit for Work onderstrepen we het belang van passend werk voor elk mens, elk bedrijf en onze maatschappij.
Contactgegevens
www.umcg.nl
Emailadres
arbeid@umcg.nl
Propositiemanager Stichting IZZ
‘Mensen werkzaam in de zorg hebben veelal te maken met bovengemiddelde belasting, fysiek en mentaal. Vaak zijn zorgmedewerkers ook mantelzorger. Het leidt tot uitputting, klachten aan het bewegingsapparaat, burn-out, depressie etc.
Als belangenbehartiger van zorgmedewerkers, wil Stichting IZZ passende werkgerichte oplossingen bieden waar werknemers én werkgevers baat bij hebben. En waar de overheid, (zorg)verzekeraars, werkgevers ook hun verantwoording nemen qua financiering. Hiervoor bieden wij onze kennis en bevlogenheid!’
Contactgegevens
Stichting IZZ
Emailadres
Jacob.brouwers@stichtingizz.nl
Sr. Projectleider werk en zorg Long Alliantie Nederland
1 op de 7 de patiënten met astma en COPD heeft te maken met werkgerelateerde klachten. Toch wordt dit niet altijd herkend.
Signalering van werkgerelateerde problemen is essentieel om te voorkomen dat mensen onnodig uitvallen.
Zorgverleners kunnen hun patiënten helpen door actief hier bij stil te staan. Hier is nog veel terrein op te winnen. Niet alleen voor mensen met een longziekte, maar ook met andere aandoeningen.
Samen met Fit for Work zet de Long Alliantie Nederland zich graag in voor een betere inbedding van werk in de reguliere zorg.
Contactgegevens
Long Alliantie Nederland / programma beroeps(long)ziekten
Emailadres
denbesten@longalliantie.nl
Directeur Long Alliantie Nederland
Contactgegevens
Long Alliantie Nederland / programma beroeps(long)ziekten
Email
rolink@longalliantie.nl
National Partnerships Manager
Business Unit Oncology Pfizer
‘Elke dag werken wij aan de ontwikkeling van nieuwe geneesmiddelen waarmee we mensen kunnen genezen of een betere levenskwaliteit kunnen geven. Wij vinden het van belang dat een ieder die patiënt wordt, ook kan blijven werken. Ook onze eigen medewerkers kunnen patiënt worden.We zijn er trots op dat onze aanpak hoe we met elkaar omgaan in geval van ernstige ziekten zoals kanker, erin heeft geresulteerd dat we als eerste organisatie het ‘Caring Company Certificaat’ hebben mogen ontvangen!’.
Contactgegevens
Pfizer BV
Emailadres
christiane.liebrand@pfizer.com
Adviseur duurzame inzetbaarheid en inclusieve arbeidsmarkt – eigenaar Inzet Advies
Organisaties die werk maken van de vitaliteit, betrokkenheid, ontwikkeling en duurzame inzetbaarheid van hun medewerkers, plukken daar vaak direct de vruchten van. Het zorgt voor meer werkplezier, minder ziekteverzuim en een hogere arbeidsproductiviteit.
Ik geloof dat investeren in duurzame inzetbaarheid loont, ook geloof ik in een arbeidsmarkt waarin plaats is voor iedereen, ongeacht mogelijke kwetsbaarheden.
Contactgegevens
judy@inzetadvies.nl
Emailadres
https://nl.linkedin.com/in/judyvdberg
Directeur – bestuurder Patiëntenfederatie Nederland
‘Mensen met een ziekte of chronische aandoening willen vaak heel graag blijven werken en doen daar alles aan. Bij Patiëntenfederatie Nederland hebben we veel kennis en ervaringen van patiënten die werkgevers en werknemers kunnen gebruiken om mensen met een aandoening of beperking aan het werk te houden. Gebruik die kennis, wij als koepel en onze 160 aangesloten leden stellen graag onze deskundigheid beschikbaar’.
Contactgegevens:
Patiëntenfederatie Nederland
E-mailadres:
arbeid@patientenfederatie.nl
Directeur Arbeidsdeskundig Kennis Centrum (AKC)
Het AKC wil een bijdrage leveren aan de professionaliteit van de arbeidsdeskundige en zo bijdragen aan het bevorderen van duurzame arbeidsparticipatie in Nederland.
De ambitie is dat alle mensen, al dan niet met een beperking, chronische ziekte of arbeidshandicap kunnen werken in een veilige en gezonde werkomgeving. Arbeidsdeskundigen streven ernaar werk passend te laten zijn.
Het is belangrijk dat de drempel om toe te treden tot de arbeidsmarkt laag is voor iedereen die wil werken. Het AKC is het kenniscentrum voor arbeidsdeskundigen en streeft ernaar, dat kennis wordt door vertaald in beleid door de kennis onder de aandacht te brengen en de impact te laten zien in het bijdragen aan het doel van arbeidsparticipatie.
Contactgegevens
AKC – Arbeidsdeskundig Kennis Centrum
Lector arbeid & Gezondheid, Hogeschool van Arnhem en Nijmegen
‘Uitgaande van het belang van werk voor de kwaliteit van leven, is mijn drive is om te zorgen dat zorg- , sport- en arboprofessionals in hun handelen arbeid integraal meenemen. Op die manier leveren ze een bijdrage aan het (weer) aan het werk gaan en het (duurzaam) aan het werk blijven van hun cliënten’.
Contactgegevens:
Lectoraat Arbeid & Gezondheid, Hogeschool van Arnhem en Nijmegen
E-mail adres:
yvonne.heerkens@han.nl
General Manager AbbVie B.V.
‘Mensen helpen fit te zijn voor werk en privéleven, daar zetten wij ons voor in. Nog te vaak leidt een chronische aandoening tot uitval op het werk of verlies van baan. Met Fit for Work zetten wij ons in om barrières te slechten die werken met een chronische aandoening in de weg staan. Werken geeft velen immers voldoening en kan bijdragen aan een betere gezondheid.’
Contactgegevens
AbbVie B.V.
Emailadres
info.nl@abbvie.com
Landelijk Netwerk Oefentherapeuten Chronische Pijn
‘Ons motto is: Samen in beweging naar beter. Naar betere zorg voor mensen met chronische pijn, naar betere kwaliteit van leven en een betere samenwerking tussen zorgverleners, werkgevers en werknemers. Voor iedereen met een chronische aandoening moet werk mogelijk zijn. Aangezien mensen met een chronische aandoening dikwijls ook te maken hebben met chronische pijn is een samenwerkingsrelatie met de Fit For Work partners een logische keuze’.
Contactgegevens
netwerk chronische pijn
Emailadres
eveline@landelijknetwerkchronischepijn.nl
‘Fysiotherapeuten en paramedici zijn belangrijke intermediairs voor de werkgever. Saxion Hogescholen zet om die reden zich in voor aandacht voor arbeidsparticipatie binnen opleidingen voor zorgverleners. En onderzoek dat in oplossingen voor de praktijk resulteert.’
Contactgegevens:
Saxion Hogescholen
E-mail adres:
h.j.bieleman@saxion.nl
‘Niemand zou een uitkering nodig moeten hebben. De meeste mensen willen werken en bijdragen. Als je als HR en werkgever hierop inspeelt, en gebruik maakt van iemands mogelijkheden en kwaliteiten, krijg je medewerkers die zich dubbel en dwars terugverdienen’.
Mede vanwege haar lichamelijke beperking heeft Christianne in 2001 besloten voor zichzelf te beginnen. Het vinden van een vaste baan bleek erg lastig, terwijl het ondernemerschap haar veel mogelijkheden biedt.
Contactgegevens:
P2O
E-mail adres:
info@p2o.nl
‘Het is van belang dat direct leidinggevenden en HR managers goed geïnformeerd zijn over werken met een chronische aandoening. En het effect hiervan op het functioneren binnen een organisatie. Meer kennis en vaardigheden voor leidinggevenden over dit thema, zorgen voor een betere en duurzamere inzetbaarheid van medewerkers met een chronische aandoening en voorkomt voortijdige uitval van deze groep medewerkers.’
Contactgegevens
Universiteit van Amsterdam
E-mail adres:
c.hogenhout@uva.nl
‘Werkenden patiënten zijn gebaat bij zorgverleners die weten wanneer ze moeten doorverwijzen bij werkgerelateerde vragen en naar wie’.
‘Een chronische aandoening heeft naast een persoonlijke impact, ook een economische impact. Een vroege diagnose en inzicht in het verloop van de aandoening zijn van belang, voor zowel de patiënt als voor de werkgever. Als deze informatie transparant is en in goed vertrouwen gedeeld kan worden, kan het effect van de aandoening en de behandeling ervan met betrekking tot werk in onderlinge samenspraak tot een optimaal resultaat leiden”.
Contactgegevens:
Stichting Tools
E-mail adres:
FuchsHCC@voshaar.nl
‘Jongeren die de pech hebben om op te groeien met een ziekte moeten daar niet ook nog extra nadeel van ondervinden in hun ontwikkeling naar volwassenheid.
Zij moeten zo gewoon mogelijk mee kunnen doen, hun talenten kunnen inzetten en werk doen dat past bij hun capaciteiten en wensen!’
Contactgegevens:
Emma at Work
E-mail adres:
marlies@emma-at-work.nl
‘Vroege, werkgerichte interventie is van belang: arbeid en participatie vormen de remedie. Zelfmanagementprogramma’s zijn het middel voor werkhervatting en werkbehoud.’
Contactgegevens:
Vroege Interventie
E-mail adres:
m.edelaar@heliomare.nl
Het zo vroeg mogelijk signaleren van problemen met arbeidsparticipatie is een must om arbeidsparticipatie van mensen met een chronische aandoening te bevorderen. Waarbij de aanpak integraal is: gericht op de persoon én op de arbeidsomstandigheden, met noodzakelijke en effectief bewezen ondersteuning en begeleiding. Speciale aandacht is hierbij nodig voor integratie van jongvolwassenen in werk.
Contactgegevens:
Hogeschool Rotterdam
E-mail adres:
h.s.miedema@hr.nl
‘Werkbehoud is niet alleen een economisch belang: goed werk is goed voor de gezondheid en het welbevinden van mensen. Dit komt door de functies die werk vervult zoals het bieden van sociale contacten, structuur, een inkomen en een bijdrage aan iemands kernwaardes’
Contactgegevens:
Centrum voor Revalidatie UMCG
E-mail adres:
m.f.reneman@cvr.umcg.nl
‘We gunnen iedereen goed, gezond werk. Ook mensen met een chronische aandoening. Een bedrijfsvoering met vanzelfsprekend aandacht voor het welzijn en geluk van werknemers helpt daarbij. Eveneens als de ‘witte jassen’: artsen die
aandacht hebben voor arbeidsparticipatie kunnen het verschil maken’.
Contactgegevens:
Stichting Centrum Werk Gezondheid
E-mail adres:
p.baart@centrumwerkgezondheid.nl
‘De coaches waar we mee werken hebben niet alleen een chronische aandoening, maar zijn ook geschoolde professionals in hun vakgebied. Hiermee onderscheiden wij ons in het werken met ervaringsdeskundigheid. Wij geloven in deze combinatie: “Certain coaching and training skills are not (only) generated by knowledge but also by personal experiences”.
Contactgegevens:
Centrum Chronisch Ziek en Werk
E-mail adres:
robbert.janssen@cczw.nl
‘Werken is gezond, en mensen die werken levert ondernemingen en de BV Nederland geld op. De voorwaarde daarbij is wel dat het werk veilig en gezond is en past bij iemands vaardigheden en kwaliteiten. Goed gezond werk, ook als je een chronische aandoening hebt’.
Contactgegevens:
Stichting Centrum Werk Gezondheid
E-mail adres:
t.raaijmakers@centrumwerkgezondheid.nl
‘Veel mensen willen zo graag aan het werk blijven dat ze gaan overcompenseren. Vooral direct na de diagnose. Maar het sociaal leven is net zo van belang, ook om het werk goed te kunnen blijven volhouden. Ervaringsdeskundige coaches kunnen mensen begeleiden om een realistisch beeld te hebben van werken met een chronische aandoening’.
Contactgegevens:
Centrum Chronisch Ziek en Werk
E-mail adres:
ton.van.hout@cczw.nl
‘Werk is een belangrijke maatschappelijke rol voor patiënten. Het hebben van betaald werk behoort samen met ‘relatie met de partner’ en ‘relatie met kinderen’ tot de drie belangrijkste sociale rollen, belangrijker dan vrije tijd,
reizen, relaties met vrienden. In deze lijn zijn reumatologen ook bereid mede verantwoordelijkheid te nemen voor de arbeidsparticipatie van hun patiënten’.
Contactgegevens:
Maastricht UMC+
E-mail adres:
a.boonen@mumc.nl
‘Het contract van de werkgever met bedrijfsarts is vaak zeer beperkt en voornamelijk gericht op begeleiding bij ziekte tijdens verzuim. De bedrijfsfysiotherapeut kan de werkgever en de werknemer begeleiden bij het reduceren van arbeidsrisico’s in relatie tot fysieke belasting. Preventiebeleid, ergonomisch advies, werkplekaanpassingen, individuele adviezen en coaching bij fysieke klachten.’
Contactgegevens:
Vision at Work
E-mail adres:
info@visionatwork.nl
‘Slim omgaan met je energie zodat je toch de dingen kunt doen die je graag wilt doen. Zowel op het werk als privé. Dat is belangrijk als je een chronische aandoening hebt. Ik adviseer werknemers en werkgevers hoe hier praktisch mee om te gaan in de werksituatie’.
Contactgegevens:
Annemiek de Crom communicatie
E-mail adres:
info@annemiekdecrom.nl
‘Ook voor behandelende artsen moet behoud of terugkeer naar arbeid een behandeldoel zijn. Door aandacht voor arbeid te vragen bevordert de arts dat de patiënt/werknemer zich op arbeid richt, en dat is in het
belang van de patiënt. Voor specifieke kennis is natuurlijk inschakeling van de bedrijfsarts noodzakelijk.’
Contactgegevens:
Hullen Advies
E-mail adres:
han@hullenadvies.nl
‘Biomedische producten zoals sensortechnologie kunnen de duurzame inzetbaarheid van mensen ondersteunen. Ook die van mensen met een chronische aandoening of gezondheidsproblemen. Zoals inzicht in de werkgerelateerde belasting in relatie tot iemands belastbaarheid. Maar eveneens als interventie, zoals een schaatsgame om balans te verbeteren en de kans op een val te verkleinen.’
Contactgegevens:
SPRINT
E-mail:
g.j.verkerke@gmail.com
Maatschappelijke immateriële kosten en financiële consequenties van arbeidsuitval zijn enorm voor medewerkers en bedrijven.
IKA Ned draagt bij aan een oplossing door het bieden van topzorg op het gebied van arbeid en gezondheid.
Het is een essentiële aanvulling op curatieve zorg en arbozorg: diagnostiek van beroepsziekten, second opinion bedrijfsartsen, specifieke vragen bij keuringen voor transport, en ziekte specifieke arbeidsreïntegratie.
We doen dit graag samen met het Fit for Work netwerk.
Contactgegevens
IKA-Ned
Email adres
herman.vanderweide@oudegrachtgroep.nl
Algemeen directeur ZZP Nederland
‘Niet alle werkenden met een ziekte of chronische aandoening zijn in loondienst. We moeten meer bewust zijn van de positie van de zelfstandig ondernemer. Uitval of een lagere capaciteit betekent voor hen geen of minder omzet. Daarnaast is er geen georganiseerde toegang tot de bedrijfsarts. ZZP Nederland ziet het als haar plicht om deze vertegenwoordiging van de keten in het platform te completeren. ZZP Nederland heeft 41.000 aangesloten zzp’ers, waaronder ook zo’n 5.000 solistische werkende zorgverleners’.
Contactgegevens
ZZP Nederland
Emailadres
info@zzp-nederland.nl
‘Voor gezond kunnen werken, ook met een aandoening, is het aangaan van de dialoog de crux. Interesse in elkaar tonen door met elkaar in gesprek te gaan kost niets. Sterker nog het is één van de knoppen waar een organisatie aan kan draaien om te komen tot een gezond en renderend bedrijfsbeleid met verhoogde kwaliteit van het werk’.
Contactgegevens:
Stichting IZZ
E-mail adres:
anouk.tenarve@stichtingizz.nl